Otaku do Ataku

Forum o kulturze azjatyckiej.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

JEŚLI NIKT NIE BĘDZIE SIĘ UDZIELAŁ ZAMYKAM FORUM Im szybciej ktoś zgłosi swoją pracę na konkurs tym większe szanse iż zostanie wynagrodzony.

#1 2013-10-22 18:50:02

LouiseHawke

Administrator

Zarejestrowany: 2013-10-21
Posty: 46
Punktów :   

SHINee

http://adm2372x-s09-teammu.wikispaces.com/file/view/Shinee-shinee-2307715-640-480.jpg/75547729/Shinee-shinee-2307715-640-480.jpg


Krótkie info o naszym kochanym zespole


Shinee (kor. 샤이니; wym. [ˈʃaɪniː]; jap. シャイニー, często stylizowane na SHINee) – zespół z Korei Południowej wykonujący głównie muzykę R&B pod kierownictwem SM Entertainment. Jego nazwa została utworzona poprzez dodanie do słowa Shine (z ang. świecić), przyrostka „ee” i jest ona interpretowana jako osoba, która otrzymuje światło lub osoba w świetle jupiterów. Grupa została założona w 2008 roku i składa się z pięciu członków: Onew, Jonghyun, Key, Minho i Taemin. Zadebiutował 25 maja 2008 roku w programie Inkigayo stacji SBS utworem Nunan Neomu Yeppeo (Replay) (kor. 누난 너무 예뻐 (Replay)).

Od swojego debiutu, SHINee wydali trzy albumy studyjne (z których trzeci został podzielony na dwie części), cztery minialbumy, jeden album koncertowy i różne single. Zdobyli również wiele nagród, odbyli trzy trasy koncertowe i wystąpili w ich własnym reality show. Zespół SHINee uważany jest za ikonę mody po zapoczątkowaniu "Trendu SHINee" i znani są z wysoce zsynchronizowanych i skomplikowanych układów choreograficznych.

22 czerwca 2011 roku grupa zadebiutowała w Japonii wydając singel Replay -Kimi wa boku no everything- (jap. Replay -君は僕のeverything-?) będący japońską wersją utworu Nunan Neomu Yeppeo (Replay) i zdobyli tytuł "artysty, któremu udało się znaleźć w top 3 w trzech ciągłych tygodniach od debiutu" w kategorii zagranicznego artysty. Takie osiągnięcie nie zostało zdobyte przez kogokolwiek przed nimi od momentu powstania rankingu singli w styczniu 1968 roku.


Wydane albumy
"Replay" ~ Wydawca: SM Entertainment, Data wydania: 22 maja 2008, Minialbum
"Amigo" ~  Wydawca: SM Entertainment, Data wydania: 31 października 2008, Druga wersja albumu The SHINee World
"The SHINee World" ~ Wydawca: SM Entertainment, Data: 29 sierpnia 2008, Album
"Lucifer" ~ Wydawca: SM Entertainment, Data wydania: 19 lipca 2010, Album
"Chapter 1. Dream Girl – The Misconceptions of You" ~ Wydawca: SM Entertainment, Data wydania: 19 lutego 2013, Album
"Chapter 2. Why So Serious? – The Misconceptions of Me" ~ Wydawca: SM Entertainment, Data wydania: 26 kwietnia 2013, Album
"ROMEO" ~ Wydawca: SM Entertainment, Data wydania: 21 maja 2009, Minialbum
"2009, Year Of Us" ~ Wydawca: SM Entertainment, Data wydania: 19 października 2009, Minialbum
"Hello" ~ Wydawca: SM Entertainment,  Data wydania: 11 września 2010, Druga wersja albumu Lucifer
"Sherlock" ~ Wydawca: SM Entertainment, Data wydania: 10 marca 2012, Minialbum


Członkowie
Onew
Imię sceniczne
Latynizacja: Onew
Hangul: 온유
Prawdziwe imię
Latynizacja: Lee Jin-ki
Hangul: 이진기
Data urodzenia: 14 grudnia 1989
Pozycja: Lider, główny wokal

Jonghyun
Imię sceniczne
Latynizacja: Jonghyun
Hangul: 종현
Prawdziwe imię
Latynizacja: Kim Jong-hyun
Hangul: 김종현
Data urodzenia: 8 kwietnia 1990
Pozycja: Główny wokal

Key
Imię sceniczne
Latynizacja: Key
Hangul: 키
Prawdziwe imię
Latynizacja: Kim Ki-bum
Hangul: 김기범
Data urodzenia: 23 września 1991
Pozycja: Wokal, rap, visual

Minho
Imię sceniczne
Latynizacja: Minho
Hangul: 민호
Prawdziwe imię
Latynizacja: Choi Min-ho
Hangul: 최민호
Data urodzenia: 9 grudnia 1991
Pozycja: Główny rap, wokal

Taemin
Imię sceniczne
Latynizacja: Onew
Hangul: 온유
Prawdziwe imię
Latynizacja: Lee Jin-ki
Hangul: 이진기
Data urodzenia:14 grudnia 1989
Pozycja:Lider, główny wokal

Pierwszy koncert w Tokyo (oglądałam już chyba sto razy i dalej mi się nie znudził c



Opinia
Jeden z moich ulubionych zespołów. Moja ulubiona piosenka to "Lucifer" oraz "Juliett". Kocham ich i ich muzykę. Ale najbardziej miłuję Onew'a i Minho. W domu posiadam nawet limitowanego boxa "Shinee: The first", który kosztował mnie fortunę.
A wy co sądzicie o tym zespole? Też go lubicie?

Stworzyłam ten temat ponieważ lubię ten zespół i w wątku "Korea music <3" zaczęło z ogólnej syskucji robić się "SHINee music" no i lubię ten zespół c:. Tamtejsze posty zostaną tu przeniesione.


http://s6.ifotos.pl/img/dfrdfdfpn_xsxxxhs.png

Offline

 

#2 2013-10-29 21:05:00

 가비

Moderator

31036899
Skąd: Polish
Zarejestrowany: 2013-10-22
Posty: 53
Punktów :   
WWW

Re: SHINee

Nie wiem czemu, ale często, jak ktoś pisze coś o jakimś zespole, to zaczynam go słuchać. Tak było w przypadku B.A.P (dzięki użytkowniczce SF - Sunhee, która pisze opowiadanie o owym zespole) i teraz, dzięki wam, też SHINee .

Mi najbardziej podobają się piosenki "Ring Ding Dong" i "Sherlock". One są na pierwszym miejscu, ale inne też lubuję .

Dopiero co zapoznałam się z tym zespołem, jednak gdybym miała wybrać, który z chłopaków najbardziej mnie zaintrygował, wybrałabym Minho .


Wojowniku, zatrać się w słońcu.
Niech płomień zapłonie w moim sercu.
Wojowniku, bądź szybszy od pocisku,
który przedziurawi Twoje serce.


http://tinanitta.bloglap.hu/kepek/201304/tumblr_lygq9nn3pa1qc2znbo1_500.gif

Offline

 

#3 2013-10-29 21:13:48

Kisshu

Początkujący Otaku

Skąd: Gwiazda B-612
Zarejestrowany: 2013-10-21
Posty: 92
Punktów :   

Re: SHINee

Oj taaaaak! Minhoooo *q*
*cieknie ślinka*
I ja też bardzo lubie ich piosenkę "Sherlock" co kiedyś tu na forum oznajmiłam xq
Podoba mi się z zespołu jeszcze Teamin, ale w mniejszym stopniu c:


http://26.media.tumblr.com/tumblr_la673jwU0G1qbf51go1_500.gif

Offline

 

#4 2013-11-03 15:37:11

 Sally06

Moderator

Zarejestrowany: 2013-10-21
Posty: 54
Punktów :   -1 

Re: SHINee

Ja nie mogę przestać słuchać piosenki "Ring Ding Dong", a jak mój tata wpadł do pokoju, bo chciał pożyczyć tablet, to zaczął śmiesznie "tańczyć". A przynajmniej tak to wyglądało xD


http://img21.otofotki.pl/obrazki/uh472_sally.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.brotherhoodofsteel.pun.pl www.grupaw1.pun.pl www.fizjoterapia.pun.pl www.ggczat.pun.pl www.naruto8.pun.pl